Słowo o nas

Stowarzyszenia

Stowarzyszenie Hospicjum DAR SERCA zostało powołane do życia w roku 2000. Początkowo  swoją działalnością statutową obejmowało wyłącznie dzieci chore onkologicznie.  Z uwagi jednak na stale rosnącą liczbę pacjentów i potrzebę opieki hospicyjnej rozszerzono działalność obejmując również chorych dorosłych.

Obecnie jest miejscem dla  dorosłych pacjentów z diagnozą choroby nowotworowej, ich rodzin i opiekunów w trakcie trwania choroby, jak również w okresie zdrowienia lub osierocenia.

Zapewniamy szeroki zakres wsparcia dla pacjenta- opiekę psychologiczna, duszpasterską, medyczną, fizjoterapię ruchową oraz szereg innych działań wspomagających.

Zrozumieć
i zaakceptować

Spośród wszystkich chorób, nowotwory wywierają najsilniejszy wpływ na psychikę człowieka i jak żadna inna choroba właśnie ta, wzbudza najsilniejszy lęk, zmieniając dotychczasowe życie pacjentów. Niewiedza w tym zakresie jest niebezpieczna i w sposób istotny może pogorszyć proces leczenia czy nawet zdrowienia. Właśnie nasza działalność ma służyć chorym w każdym aspekcie zachowań prozdrowotnych, zrozumieć i zaakceptować, działać i walczyć.

Zarząd Stowarzyszenia

Anna Ogłaza

prezes Stowarzyszenia

Marzena Bula-Podhorska

Vice-prezes Stowarzyszenia

Olga Pala

Vice-prezes Stowarzyszenia

Nadzieja
prowadzi dalej niż strach

Grupa wsparcia dla osób osieroconych

Jedną z najważniejszych form naszej działalności jest ta, którą realizują sami pacjenci. Aktywność ta przejawia się w działającej już od ponad 10 lat Grupie Wsparcia dla Osób Osieroconych czy Ośrodku Pomocy Dzieciom Osieroconym po stracie rodzica w przebiegu choroby nowotworowej „SERDUSZKA”. W ramach programów aktywizujących realizowanych z pomocą PFRON, nasi chorzy od tego roku mają możliwość rehabilitacji i fizykoterapii w pełnym zakresie, w drodze ku zdrowiu.

Już od ponad 3 lat głównie z inicjatywy naszych chorych, działa program ukierunkowany na szeroko pojęty proces zdrowienia „NADZIEJA”, a jednym z elementów tego ruchu stanowi Akademii Twórczości Rako-WALECZNI.

Znani i lubiani

Zobacz, co o nas mówią!
Stowarzyszenie Dar Serca traktuje opiekę paliatywno-hospicyjną z pasją i twórczo, a pacjenci i podopieczni są dla Was partnerami, którym pomagacie realizować swoje marzenia. Jeśli więc w czymkolwiek mogłam pomóc, to bardzo się cieszę. Wasza aktywność – koncerty, spektakle teatralne, cegiełki na balach, to wszystko stwarza atmosferę, w której chyba nikt nie może pozostać obojętny i włączenie się w działalność charytatywną jest wtedy po prostu naturalne.
Izabela Leszczyna Dar Serca
Izabela Leszczyna
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów
Przybyłam na pierwszy rzut oka nie z pomocą, tylko kolejnym wyzwaniem. Szalonym pomysłem spektaklu opartego na osobistych przeżyciach, doświadczeniach hospicyjnych bohaterów. Mimo to ochoczo i licznie moi drodzy współtowarzysze rzucili się ze mną w wir pracy nad trudnymi wspomnieniami, emocjami i co najbardziej godne podziwu: chęcią i odwagą podzielenia się tym wszystkim z drugim człowiekiem. W perspektywie spektaklu – hipotetycznie obcym, nie znającym tematu…Bólu.
Sylwia Oksiuta
aktorka, scenarzystka, arteterapeuta
Nie wyobrażam sobie, żeby w opiece nad ciężko chorymi ludźmi można było pracować pojedyńczo, albo bez jakiejkolwiek współpracy. W naszym zespole zawsze można było liczyć na drugą osobę, na wsparcie, na dyskusję. Problemy i trudności trzeba było rozwiązywać na bieżąco, bo nie jest łatwo robić tak wiele mając tak niewiele...
dr n. med. Barbara Huras