Mikołaj w Hospicjum DAR SERCA

P1120220Po raz piętnasty do Dzieci będących pod opieką Stowarzyszenia Dar Serca w Częstochowie przyjechał św. Mikołaj z prezentami. 01 i 02 grudnia odbyły się magiczne spotkania dla naszych małych podopiecznych Osieroconych Dzieci i Dzieci Pacjentów obecnie zarejestrowanych w Poradni Opieki Paliatywnej przy ul. Kopernika 34. Dzieci otrzymały piękne paczki, nie zabrakło też mięciutkich pluszaków, biesiadowały przy wspólnym stole pełnym smakołyków. Dzieci z gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Starczy jak co roku przyjechały, aby zagrać spektakl o charakterze adwentowym, W sobotę Dzieci były w kinie na bajce pt. „Kumple z Dżungli”, potem uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Po powrocie do naszej siedziby przy ul. Orzechowskiego 1 bawiliśmy się, graliśmy w gry i był też element tańca oraz śpiewu. Nie mogło by się to wszystko wydarzyć, gdyby nie ludzie o wielkim sercu, którzy swoją dobrocią, hojnością, otwartością przyszli nam z pomocą. Nieoceniona pomoc oddanych wolontariuszy tych małych i dużych. Razem zrobiliśmy coś wyjątkowego i wielkiego. Na twarzach Dzieci był cudowny uśmiech, radość i ciepłe słowa wdzięczności. Pragnę serdecznie podziękować  za wsparcie w tym przedsięwzięciu:
Pani Prezes Stowarzyszenia Annie Ogłaza, że czuwa nad nami jak Anioł, Ks. Kapelanowi hospicyjnemu Tadeuszowi Zawierucha za udostępnienie nam pięknie ozdobionej sali, P. Sylwii Oksiucie-Warmus, Dzieciom oraz ich wychowawcom ze szkoły w Starczy, Panu Prezesowi Zarządu PSS Społem Ryszardowi Buła, Piekarni Jędryka, Pani Annie Kardyńskiej. Do tej akcji przyłączyli się również: Przedszkole Olka Klepacza, Market Tesco, Market Simply oraz Elea, Producent sanek „WOCHAL”, Hurtownia Modeo, Pan Marian Siegmund, Pani Aneta Jakubiak, Pani Barbara Czerwik, Pani Marzena Ogórek, Pani Katarzyna Blukacz, Pani Beata Kulej, Klub Kubusia Puchatka, Miejskie Przedszkole Nr.5, oraz wiele Osób  anonimowych o wielkich sercach. Dziękuję również Wolontariuszom za poświęcony czas i pomoc: Pani Magdzie Stradomskiej, Panu Dariuszowi Głowackiemu, Pani Izie Misztela, Pani Monice Kokoszka, Pani Karinie Nabiałek, Pani Redaktor Jowicie Kostrzewskiej.

Ilona Sitek

Opiekun Grupy Wsparcia