KONCERT KOLĘD

KOLĘDObraz1Y Z DAREM SERCA
WYKONUJĄ

KATARZYNA SUSKA-ZAGÓRSKA – MEZZOSOPRAN

i

MACIEJ ZAGÓRSKI – PIANISTA

27  STYCZNIA  2017 r. o godz. 18.30

Kościół pw. Narodzenia Pańskiego w Częstochowie,
Al. Wolności 35

 

 

Katarzyna Suska –Zagórska, mezzosopran

Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie na Wydziale Wokalno  – Aktorskim pod kierunkiem prof. Izabelli Jasińskiej – Buszewicz,. Występuje  w wielu teatrach i operach  w Polsce i na świecie. W Teatrze Wielkim w Warszawie od czasu debiutu (Rozyna w Cyruliku sewilskim) wystąpiła w 420 spektaklach. Za nagranie Halki w  1999 r.  zdobyła  Złotą Płytę. Do dziś nagrała 13 płyt. Jest laureatką wielu nagród m.in. finalistką Konkursu Luciano Pavarottiego w Filadelfii (USA).  Na scenie współpracowała  m.in. z Placido Domingo, Jose Curą, Piotrem Beczałą, Bogdanem  Paprockim, Andrzejem Hiolskim, Ewą Podleś, Izabelą Kłosińską. Wykonuje repertuar oratoryjny i pieśniowy.

Maciej Zagórski, pianista

Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa prof. Kazimierza Gierżoda, 1989). Swe umiejętności doskonalił pod kierunkiem prof. Waltera Fleischmanna w Wyższej Szkole Muzyki i Sztuki Aktorskiej w Wiedniu. Koncertował m.in. z South Bend Symphony Orchestra, Sinfonią Varsovia, Filharmonią Narodową i innymi polskimi zespołami symfonicznymi. Występuje z recitalami solowymi i kameralnymi w kraju i za granicą (Europa, Japonia, Palestyna, Rosja, Stany Zjednoczone. Nagrywał dla  Polskiego Radia oraz TVP. Na płytach CD utrwalił wybór mazurków Romana Maciejewskiego oraz komplet transkrypcji Bacha-Busoniego.

 

Artyści wspólnie koncertowali w wielu krajach m.in. w Niemczech, Belgii,  Francji – trzykrotnie w Pałacu Kongresowym w Lourdes, na Litwie i w Słowacji oraz w Czechach, na wielu festiwalach w Polsce i za granicą. Dokonali nagrań dwóch recitali pieśniowych: Pieśni Debussy’ego, Satie i Szymanowskiego (2007) oraz Pieśni Schuberta, Hensel, Brahmsa (2015).Oboje są także laureatami Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie muzyki.

Obraz1