Kolędowanie w Hospicjum

Wielu z Nas chciałoby zapewne, aby święta trwały cały rok. I choć to niemożliwe, to koncert kolęd, który miał miejsce 27 stycznia w Kościele pw. Narodzenia Pańskiego w Częstochowie przy Al. Wolności 35, pomógł nam w ukolędowanie 1trzymaniu świątecznej atmosfery. Artyści zaśpiewali znane, jak również te zapomniane kolędy, a publiczność im wtórowała. Bardzo dziękujemy artystom – Pani Katarzynie Suskiej-Zagórskie, Panu Maciejowi Zagórskiemu oraz Jakubowi Szmidtowi.

kolędowanie 4

 

kolędy z pianista

 

 

 

 

 

Katarzyna Suska –Zagórska, mezzosopran

Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie na Wydziale Wokalno – Aktorskim pod kierunkiem prof. Izabelli Jasińskiej – Buszewicz,. Występuje w wielu teatrach i operach w Polsce i na świecie. W Teatrze Wielkim w Warszawie od czasu debiutu (Rozyna w Cyruliku sewilskim) wystąpiła w 420 spektaklach. Za nagranie Halki w 1999 r. zdobyła Złotą Płytę. Do dziś nagrała 13 płyt. Jest laureatką wielu nagród m.in. finalistką Konkursu Luciano Pavarottiego w Filadelfii (USA). Na scenie współpracowała m.in. z Placido Domingo, Jose Curą, Piotrem Beczałą, Bogdanem Paprockim, Andrzejem Hiolskim, Ewą Podleś, Izabelą Kłosińską. Wykonuje repertuar oratoryjny i pieśniowy.

Maciej Zagórski, pianista

Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa prof. Kazimierza Gierżoda, 1989). Swe umiejętności doskonalił pod kierunkiem prof. Waltera Fleischmanna w Wyższej Szkole Muzyki i Sztuki Aktorskiej w Wiedniu. Koncertował m.in. z South Bend Symphony Orchestra, Sinfonią Varsovia, Filharmonią Narodową i innymi polskimi zespołami symfonicznymi. Występuje z recitalami solowymi i kameralnymi w kraju i za granicą (Europa, Japonia, Palestyna, Rosja, Stany Zjednoczone. Nagrywał dla Polskiego Radia oraz TVP. Na płytach CD utrwalił wybór mazurków Romana Maciejewskiego oraz komplet transkrypcji Bacha-Busoniego.

ArtObraz1yści wspólnie koncertowali w wielu krajach m.in. w Niemczech, Belgii, Francji – trzykrotnie w Pałacu Kongresowym w Lourdes, na Litwie i w Słowacji oraz w Czechach, na wielu festiwalach w Polsce i za granicą. Dokonali nagrań dwóch recitali pieśniowych: Pieśni Debussy’ego, Satie i Szymanowskiego (2007) oraz Pieśni Schuberta, Hensel, Brahmsa (2015).Oboje są także laureatami Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie muzyki.

Obraz2