III Charytatywny bal na rzecz Hospicjum DAR SERCA za nami

Kochani z całego serca chcemy podziękować za Waszą obecność na III balu charytatywnym na rzecz hospicjum Dar Serca w Częstochowie. To był dla nas niezapomniany czas. Szczególne podziękowania dla naszych wspaniałych gości, darczyńców oraz Rotary Club Częstochowa,który okazuje wielkie serce wspierając wszystkie nasze działania bal 3bal

Pokazali wielkie serca czyli o III Charytatywnym Balu na rzecz Hospicjum DAR SERCA w Częstochowie przy ul. Kopernika

bal 2

W dniu 6 lutego 2016 roku, tradycyjnie, już po raz trzeci odbył się Bal Charytatywny zorganizowany przez Członków i Wolontariuszy Stowarzyszenia Hospicjum DAR SERCA. Tak jak w ubiegłym roku zaprosiliśmy naszych przyjaciół do Restauracji Złote Arkady w Częstochowie, gdzie bawiło się do samego rana ponad 150 zaproszonych Gości, nasi wolontariusze wraz z zespołem medycznym Stowarzyszenia.

Po oficjalnym powitaniu gości przez Prezes Stowarzyszenia, panią Annę Ogłazę, misję Stowarzyszenia w zakresie opieki paliatywnej i hospicyjnej na rzecz pacjentów naszego miasta  przybliżyła wszystkim zebranym pani  Dorota Wojtachnio – lekarz Hospicjum, a vice-prezes Stowarzyszenia pani Marzena Bula-Podhorska przedstawiła wydarzenia z życia naszego Hospicjum w minionym 2015 roku, ze szczególnym zwróceniem uwagi na działalność prospołeczną Stowarzyszenia.DSC_5627

Szczególne podziękowania zostały skierowane do Prezydenta Rotary Club Częstochowa pana Łukasza Nęckiego, który na ręce Zarządu Stowarzyszenia Hospicjum DAR SERCA przekazał fundusze, jakie udało się zebrać dzięki inicjatywie Clubu Rotary na rzecz dzieci osieroconych (Grupa SERDUSZKA) będących pod opieką Stowarzyszenia, w trakcie grudniowego koncertu  – Wieczór Kolęd z panią Krystyną Prońko.

Kulminacyjnym punktem programu balu była oczywiście aukcja przedmiotów ofiarowanych przez Sponsorów na rzecz Stowarzyszenia,  profesjonalnie i dynamicznie poprowadzona przez Pana Tomasza Szewczyka. Do licytacji przekazano wiele cennych przedmiotów m.in. obraz Pana Tomasza Sętowskiego, obraz Pana Borysa Michalika, Pani Ania Lewandowska podarowała swoją książkę wraz z płytą i autografem oraz koszulkę Roberta Lewandowskiego z podpisem. Obecnie panująca Miss-Polski, Pani Magdalena Bieńkowska podarowała swój pierścień, a Pani Viola Piekut perfekcyjnie wykonaną suknię. Można było wylicytować przepiękną ikonę Pani Agnieszki Korczak, prywatną sesję zdjęciową ze stylizacją w atelier artysty Piotra Dłubaka czy przelot prywatnym samolotem ufundowany przez Pana Jacka Leonowicza. Na aukcji znalazła się również  ręcznie napisaną Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej podarowana na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum Dar Serce przez Panią Poseł Izabelę Leszczynę, przepięknie wykonana i ręcznie zdobiona bombka Glassware Art – Studio International Piotra Hurasa, a także wiele innych cennych przedmiotów.

bal 3DSC_5569DSC_5573

Pieniądze uzyskane z Aukcji zostaną w całości przekazane na cele statutowe Stowarzyszenia, przede wszystkim pomoc i wsparcie pacjentów Stowarzyszenia oraz naszych Serduszek. Podczas trwania balu prowadzono także losowanie serduszek dla naszych gości. Wśród fantów losowanych jako nagrody znalazły się przedmioty podarowane przez Członków i Sympatyków Stowarzyszenia m. in. Pana Oskara Szecówkę, który podarował laptopa, Pana Stefana Rybickiego, który ufundował przepiękny zegarek oraz wielu innych ludzi z sercami na dłoni.

Bal Charytatywny Stowarzyszenia Hospicjum DAR SERCA w swojej trzeciej już odsłonie, to nie tylko szalona zabawa, piękna muzyka czy mile spędzony czas w gronie przyjaciół i sympatyków Hospicjum, ale również okazja i możliwość uczestnictwa w czymś niezmiernie ważnym, w wydarzeniu które mamy nadzieję na stałe wpisze się w życie naszego miasta, tradycją, która służy tym najbardziej osamotnionym w chorobie, pacjentom z zaawansowaną chorobą nowotworową, aby właśnie dla nich nasze Hospicjum było miejscem niezwykłym.

Wszystkim Darczyńcom Serdecznie Dziękujemy

DSC_5532DSC_5567DSC_5762